معرفی نرم افزار ارسال فاکتور به سامانه مودیان – به همراه ویدئوی نرم افزار

نرم افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان به منظور ارسال صورتحساب و فاکتور های مالیاتی مودیان طراحی شد تا اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل، صدور صورت حساب مالیاتی شرکت خود را با این سامانه انجام دهند. با استفاده از سامانه ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان ، شما می توانید صورتحساب مالیاتی خود را بسهولت ارسال کنید. در واقع از طریق سامانه ارسال صورتحساب های مالیاتی هم در هزینه های خود صرفه جویی می‌کنید و هم خودتان به صورت مستقیم بر ارسال صورتحساب ها نظارت خواهید کرد.

نرم افزار سامانه مودیان


نگاهی بر سامانه مودیان مالیاتی:

سامانه مودیان مالیاتی یک سامانه الکترونیکی است که به منظور مقابله با فرار مالیاتی ایجاد و ارتباط بین مودیان مالیاتی و سازمان مالیاتی کشور را تسهیل می‌کند.

سامانه مودیان مالیاتی با آدرس اینترنتی tp.tax.gov.ir یک سامانه مهم در حوزه مالیات و مصرف کنندگان است. این سامانه برای اولین بار در قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان معرفی شده است. این قانون در سال 1398 تصویب شد، اما تا سال 1401 سامانه مودیان مالیاتی واقعی راه‌اندازی نشده بود و بر اساس اظهارات وزیر اقتصاد، پیش‌بینی شده است که در تاریخ 31 تیر ماه سال جاری این سامانه به رسمیت شناخته شود.

نرم افزار سامانه مودیان به عنوان وسیله‌ای برای تبادل اطلاعات بین مودیان مالیاتی و سازمان مالیاتی کشور عمل می‌کند. هر مودی مالیاتی در این سامانه دارای یک کارپوشه ویژه است و تمامی تبادل اطلاعات میان مودیان و سازمان مالیاتی از طریق این کارپوشه انجام می‌شود. مودیان می‌توانند با استفاده از هرگونه سخت‌افزار یا نرم‌افزاری مثل رایانه شخصی، پایانه فروشگاهی، سامانه‌های ابری یا دستگاه‌های مشابه که به حافظه مالیاتی متصل باشند، به این سامانه وصل شوند. سامانه مودیان مالیاتی مرجع نهایی برای ثبت، صدور، و استعلام صورتحساب‌های الکترونیکی است.

نرم افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان
نرم افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان

مراحل ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان

1- تنظیمات پروفایل و توکن

بعد از ثبت نام در سامانه مودیان ، لازم است که شما تنظیمات پروفایل و توکن را انجام دهید. این کار باعث می شود ارتباط بین سامانه ارسال صورتحساب و سامانه مودیان مالیاتی فراهم شود.

2- تعریف کالا

قبل از این که شما فاکتورهای فروش خود را در سامانه ثبت کنید، لازم است که ابتدا کالاهای خود را  ثبت نمائید. اگر اطلاعات کالاها را به درستی ثبت نکنید امکان دارد که فاکتورهای شما با مشکل مواجه شود و در صدور و ارسال فاکتورها به مشکل بخورید.

3- ثبت فاکتور

پس از انجام تنظیمات پروفایل و ثبت اطلاعات کالاها در نرم افزار ارسال صورتحساب  به سامانه مودیان ، نوبت به صدور فاکتورهای فروش می رسد . همچنین اگر فاکتور برگشت از فروش هم داشته باشید باید آن را در سامانه ثبت کنید .

4- ارسال صورتحساب

بعد از این که تمام تنظیمات سامانه را انجام می دهید و فاکتورهای فروش و فاکتورهای برگشت از فروش را صادر کردید . زمان ارسال صورتحساب ها می رسد . برای ارسال صورتحساب های مالیاتی ، باید ابتدا نسبت به بررسی و چک کردن اطلاعات صورتحساب ها قبل از ارسال به سامانه مودیان مالیاتی  اقدام نمائید .

برای مشاهده امکانات کامل نرم افزار ارسال فاکتور به سامانه مودیان ، می توانید دموی کاملی از نرم افزار را مشاهده نمایید.

 

مشاهده ویژگی های کامل نرم افزار