آزمایشگاه مکانیک خاک آمال

مدیریت آزمایشگاه مکانیک خاک

بسیاری از شرکت های آزمایشگاهی که به تازگی وارد عرصه آزمایشگاه مکانیک خاک شده اند، تهیه با نرم افزار آزمایشات مکانیک خاک (آمال)  تهیه جدول و منحنی دانه بندی های خاک با تعریف انواع الک ها به راحتی انجام می گیرد. گزارشات و ترسیم دقیق نمودارها و کنترل روی خروجی گزارشات، برایشان سخت و زمانبر بوده  است.

دغدغه ی دیگر این شرکت ها،تغییر نتیجه ی نهایی گزارشات در برنامه های اکسل و عدم مدیریت صحیح روی فرمول گزارشات بود.

ما در نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال)، ضمن رفع این مشکل ،سوابق چاپ گزارشات را در اختیار مدیر آزمایشگاه قرار می دهیم و همچنین بعد از تایید نهایی گزارشات ،قابلیت ویرایش یا حذف گزارش از کارشناسان گرفته می شود.

جهاد دانشگاهی یزد

سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد

آقای مهندس خبیری مدیر آزمایشگاه

با نرم افزار مکانیک خاک (آمال) فرآیند ثبت درخواست ها و پیگیری ها بسیار راحت تر شده است

آزمایشات تعریف شده در نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال)

 آزمون حدود اتربرگ در واقع آزمایشی برای تخمین حد روانی و حد خمیری و حد انقباض در خاک‌های چسبنده است.

.پارامترهایی که در آزمایش حدود اتربرگ باید به آن دقت کنیم:حد روانی(LL) حد خمیری(PL) و گام خمیری(PI)

در نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) استاندارد محاسبه براساسASTM_D423_66 و AASHTO_T89_68  که به دو  صورت نمودار و جدول نتایج  و بدون نمودار و گزارش به شما نمایش داده می شود

نمونه نتایج آزمون حدود اتربرگ

در نرم افزار  آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) آزمون سی بی آر برای تعیین نسبت باربری کالیفرنیای (CBR) صحرایی خاک آزمایش شده ، با مقایسه بار نفوذی خاک ، با بار نفوذی مصالح استاندارد کاربرد دارد.

این روش به ارزیابی کیفیت نسبی خاک های بستر می پردازد. اما برای مصالح لایه زیراساس و برخی از مصالح لایه اساس نیز قابل استفاده است..

آزمایش CBR صحرایی در محل ، برای ارزیابی و طراحی اجزای روسازی های انعطاف پذیر مانند لایه های اساس و زیر اساس و بستر و سایر کاربرد ها (مانند راه های شوسه) که برای آن ها CBR یک پارامتر مقاومتی مطلوب است مورد استفاده قرار می گیرند

پارامترهای قابل محاسبه در آزمایش CBR،درصد سی بی آر خشک و اشباع ،درصد تورم،درصد دانسیته خشک سی بی آر می باشد.استانداردهای به کار رفته در این آزمایش ASTM D_1883-87 ASTM_D_1557, می باشد.

نمونه نتایج آزمون سی بی آریا بارپذیری

آزمایش دانسیته در محل یا سند باتل برای اندازه گیری چگالی خاک به کار می رود.

در نرم افزار مکانیک خاک (آمال) پارامترهای قابل اندازه گیری،PC-PC-GM-WC رطویت و دانسیته خشک و درصد رطوبت بهینه می باشد که با توجه به نوع لایه و ضخامت لایه دانسیته ی خاک محاسبه می شود.

نمونه نتایج آزمون دانسیته در محل

در نرم افزار آزمایشگاه  مکانیک خاک (آمال) آزمایش دانه بندی خاک بر اساس  استاندارد  ASTMD422-63 انجام میگیرد نحوه توزیع دانه های خاک به دو صورت انجام میگیرد.

اساس آزمایش دانه بندی، طبقه بندی انواع خاک ها بر اساس اندازه دانه ها و نیز رفتار خمیری آن هاست.

سیستم طبقه بندی خاک AASHTO بر اساس اندازه ذرات و خصوصیات پلاستیکی توده خاک طراحی شده است.

در نرم افزار مکانیک خاک (آمال) ، انواع دانه بندی خاک براساس هیدرومتری و مکانیک انجام می شود.

آزمایش دانه بندی خاک
دانه بندی خاک

در نرم افزار  آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال)  برای انجام و تفسیر تراکم خاک به روش های تراکم آزمایشگاهی باید رابطه ی بین درصد وزن مخصوص خشک (منحنی تراکم) خاکهای متراکم شده در قالبی با قطر ۴ یا۶ اینچ ، با چکشی به وزن ۵/۵ پوند را که از ارتفاع ۱۲ اینچی برای تولید انرژی تراکمی ۱۲۴۰۰ پوند- فوت بر فوت مکعب رها می شود،مشخص شود

آزمایش تراکم آزمایشگاهی با استانداردASTM-D698 محاسبه  می شود و شامل گزارش و و ترسیم منحنی تراکم  می باشد .

نمونه نتایج آزمون تراکم نسبی

در نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) آزمایش تراکم صحرایی به بررسی نوع مصالح و لایه ها و ضخامت لایه می پردازد.محاسباتی در محیط نرم افزار براساس دانسیته خشک و درصد رطوبت بهینه و درصد تراکم آزمایش انجام می شود.

استاندارد محاسبه آزمایش تراکم صحرایی براساس ASTM_1556 می باشد

 

نمونه نتایج آزمون تراکم آزمایشگاهی

در نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) این آزمایش روشی است برای محاسبه میزان نشست خاک و سرعت تحكیم خاك. در این آزمایش یك نمونه در شرایطی كه به صورت جانبی محدود شده است تحت اثر بارگذاری محوری قرار می­‌گیرد.

فاکتورهای قابل محاسبه در آزمایش تحکیم دانسیته خاک تر و دانسیته خاک خشکف وزن مخصوص ذرات خاک و درصد رطوبت خاک که براساس استاندارد ASTM_D2435  و T216 محاسبه می گردد.خروجی گزارش آزمایش تحکیم به شکل ترسیم منحی نیمه لگاریتمی براساس فشار و درصد فضای خالی خاک نمایش داده میشود و جدول مربوط به محاسبات قابل رویت در گزارش می باشد.

 

نمونه نتایج آزمون تراکم آزمایشگاهی

در نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) آزمایش برش مستقیم خاک ، آزمایشی است که در تحقیقات مهندسی ژئوتکنیک با هدف تعیین مقاومت برشی خاک انجام می شود و حداکثر مقاومت خاک در هنگام قرارگرفتن در برابر برش را اندازه گیری می کند

فاکتورهای قابل محاسبه در آزمایش برش مستقیم ،رطوبت اولیه نمونه، دانسیته خاک، تنش عمودی،تنش برشی در لحظه شکست که خط برازش ترسیم می شود.

 

نمونه نتایج آزمون تراکم آزمایشگاهی

برای قطعی کردن روال خرید با مشاوران ما در تماس باشید تا مراحل خرید را برای شما توضیح دهند.

انتخاب بهترین نرم افزار  آزمایشگاه مکانیک خاک

نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) ،برای انجام محاسبات آزمون های آزمایشگاهی مرتبط با مکانیک خاک و تهیه منحنی های دانه بندی های خاک بسیار دقیق و معتبر می باشد.مشاوران ارشد در زمینه ژئوتکنیک و مکانیک خاک به ما در توسعه آزمون ها و صحت و درستی نتایج گزارشات یاری کرده اند.

سوالات متداول در خصوص نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک

باید به شما این اطمینان را بدهم که نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) در محیط تحت وب طراحی شده است و با نرم افزارهای تحت ویندوز به لحاظ نظارت دقیق روی کار کاربران  و  گردش کار ارجاعات راحتر و سریع تر اتفاق می افتد و همچنین لاگ سوابق گزارشات در این نرم افزارها به مدیران مجموعه کمک میکند تا هیچ گزارشی از بین نرود.از دیگر قابلیت های این نرم افزار این است  که چند کاربر همزمان می توانند با  نرم افزار کار کنند بدون اینکه به اطلاعات هم دسترسی داشته باشند. راحتی کار با نرم افزار و همچنین به روز بودن استانداردها در نتیجه نهایی گزارش این اطمینان را به مشتری می دهد که با خیال راحت گزارش را به دست کارفرمایان خود بدهد.

شما با تماس با مشاوران فروش نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) می توانید به لیست تماس مشتریان فعلی نرم افزار دسترسی پیدا کنید و مشخصاً از کیفیت نرم افزار مطمئن گردید در ضمن این نرم افزار طی یه دهه ی اخیر در بیش از 100 شرکت و ارگان خصوصی و دولتی در حال بهره برداری می باشد که در سایت شرکت نمونه های از رضایت مندی ها و نظرات مشتریان قبلی نرم افزار در دسترس شما می باشد.

کلیه ی عملیات مربوط به کار با نرم افزار از طریق کارشناسان ما طی چندین جلسه آموزش به همراه فیلم های آموزشی انجام می شود و همچنین برای انجام درخواست ها و پاسخگویی به سوالات از طریق پرتال مشتریان در خدمت شما  هستیم.

ما با توجه به تیم فنی و تجربه ی کاری با بیش از 100 ارگان دولتی و خصوصی توانسته ایم تمامی تغییرات و ویژه سازی گزارشات مطابق با استاندارد تعیین شده از طرف آن سازمان را انجام دهیم.

به چند دلیل نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) قیمت مناسبی دارد

1-نامحدود بودن تعداد کاربران

2-عدم شارژ سالیانه

3-پیاده سازی نرم افزار روی هر تعداد سیستم کاربران

4-بروز رسانی نرم افزار بدون هزینه

5- انجام درخواست ها و نیازهای مشتریان در طول خدمات پشتیبانی

نرم افزار آزمایشگاه مکانیک خاک (آمال) به دلیل ارائه نسخه تحت وب،دارای امکانات به روز برای رفع نیازهای مشتریان طراحی شده است .از جمله این امکانات:

1- گردش فرآیند انجام آزمون های مکانیک خاک

2-تنوع ثبت نتایج آزمون های آزمایشگاهی مرتبط با مکانیک خاک

3-امکان گزارش گیری و ترسیم نمودارها براساس استاندارد های ملی

4-تهیه منحنی های دانه بندی براساس هیدرومتری و مکانیکی

5-تهیه سوابق پرینت گزارشات